Apartamenty z duszą

Apartamenty Sowa to jedyny w swoim rodzaju obiekt, położony w sercu toruńskiej starówki, w jej południowej pierzei pod adresem Staromiejska 4. W zabytkowej kamienicy, w której od 1389 roku mieściła się Apteka Królewska, pamiętająca jeszcze czasy Krzyżaków, gościmy dziś wszystkich ceniących komfort wypoczynku i dogodną lokalizację.

Historia kamienicy

Historia kamienicy, w której mieszczą się dziś Apartamenty Sowa, sięga XIV wieku. Pierwotnie w niej wnętrzach działała Apteka Królewska, wcześniej nazywana Apteką „Pod Orłem”. 

W 1929 roku obiekt wpisano do rejestru zabytków. Wraz z zamknięciem apteki w 2011 roku, kamienicę poddano gruntownej renowacji. Pod czujnym okiem konserwatora zabytków zachowano i odrestaurowano wiele unikatowych elementów, w tym gotycki filar ze skandynawskiego granitu i malowidła na sufitach. Wyeksponowano aptekarskie naczynia i akcesoria z czasów XIX wieku.

Przez wieki cieszyła się ona przywilejami monarchów, stając się najstarszą apteką w Toruniu i drugą na całym świecie.
Newsletter
Rezerwacja niedostępna

Już niedługo będziesz mógł zarezerwować nasz apartament.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij