Exploseum - odkryj wybuchową historię Bydgoszczy

Exploseum - odkryj wybuchową historię Bydgoszczy

  1. Apartamenty Sowa
  2. Bydgoszcz
  3. Atrakcje
  4. Exploseum - odkryj wybuchową historię Bydgoszczy

Fabryka materiałów wybuchowych DAG-Fabrik Bromberg została przekształcona w niezwykły skansen atchitektury przemysłowej - Eksploseum.

 

Składa się z ponad 100 budynków przemysłowych, 400 km podziemnych korytarzy i kilometry podziemnych torów kolejowych - tyle zostao z jednej z najsłynniejszych fabryk materiałów wybuchowych, która została zamknięta w XX wieku.

Exploseum otrzymało liczne nagrody, a liczba zwiedzających je osób stale rośnie. Muzeum to stanowi ważny punkt na Europejskim Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego oraz znaczący ośrodek upamiętniający wydarzenia II wojny światowej. Naszym celem jest dalsze zwiększenie dostępności i atrakcyjności usług oferowanych przez tę placówkę oraz podniesienie ich jakości — nie tylko w obszarze działań kulturalnych i edukacyjnych, ale także w zakresie współczesnego życia artystycznego. Prof. Michał F. Woźniak, dyrektor Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego
Newsletter
Rezerwacja niedostępna

Już niedługo będziesz mógł zarezerwować nasz apartament.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij