Półwysep Westerplatte w Gdańsku jest jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc w Polsce związanych z II wojną światową. To właśnie tutaj, we wrześniu 1939 roku stoczyła się nierówna walka z niemieckim okupantem, która stała się symbolem rozpoczęcia II wojny światowej. Zgodnie z planami, Westerplatte miało szansę bronić się przez 6 godzin. W rzeczywistości obrona trwała aż 7 dni.

Westerplatte to bohaterskie miejsce na mapie Gdańska, leżące przy ujściu Martwej Wisły do Zatoki Gdańskiej. Dziś miejsce to stanowi pomnik historii. Co roku 1 września o godz. 4.45 pod pomnikiem Obrońców Westerplatte mają miejsce uroczystości upamiętniające obronę Westerplatte i wszystkich poległych w walce.

Obecnie na Westerplatte zwiedzać można dobrze zachowaną Wartownię nr 1, symboliczny cmentarzyk obrońców Westerplatte oraz budynek nowych koszarów.

Zwiedzanie Westerplatte jest bezpłatne. Płatny jest jedynie wstęp do Wartowni nr 1, czynnej w sezonie letnim. Ceny biletów: normalny 4 zł, ulgowy 2 zł.

Z centrum Gdańska na Westerplatte dotrzeć można na dwa sposoby – autobusem (spod dworca PKP lub z przystanku Akademii Muzycznej) lub decydując się na rejs Motławą.

Lokalizacja:

ul. Majora Henryka Sucharskiego 70

Newsletter
Rezerwacja niedostępna

Już niedługo będziesz mógł zarezerwować nasz apartament.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij