Muzeum II Wojny Światowej

Muzeum II Wojny Światowej

  1. Apartamenty Sowa
  2. Gdańsk
  3. Atrakcje
  4. Muzeum II Wojny Światowej

Otwarte w 2017 roku Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku to miejsce pamięci ofiar wojny oraz związanych z nią wydarzeń. Największe w Polsce muzeum historyczne, na olbrzymiej podziemnej wystawie, w nowoczesny sposób prezentuję historię najkrwawszego konfliktu zbrojnego w dziejach ludzkości.

Muzeum II Wojny Światowej leży pomiędzy Kanałem Raduni i Motławą, w miejscu, gdzie powstaje dziś nowa dzielnica miasta. Uwagę odwiedzających już z daleka przykuwa bryła budynku o oryginalnym kształcie pochylonego graniastosłupa.

Znajdująca się na głębokości 14 metrów wystawa główna zajmuje blisko 5 tys. m2. Czyni ją to nie tylko największą w Polsce, ale i jedną z największych na świecie wystaw historycznych.

Podzielona została ona na 3 bloki narracyjne – „Droga do wojny”, „Groza wojny” i „Długi cień wojny” oraz na 18 mniejszych sekcji tematycznych. Do ich stworzenia wykorzystano ponad 2 tysiące eksponatów i niemal 240 stanowisk interaktywnych, przedstawiających multimedialne symulacje i archiwalne dokumenty.

Dla gości poniż 12. roku życia muzeum przygotowało specjalną wystawę „Podróż w czasie”.

Zobaczyć na niej można zrekonstruowane mieszkanie warszawskiej rodziny, zmieniające się w czasie wojny.

Na ostatnim piętrze muzeum działa restauracja z punktem widokowym – roztacza się z niego panorama Gdańska.

Do muzeum przynależy także plenerowa wystawa stała na półwyspie Westerplatte. Zobaczyć na niej można stare zdjęcia, ryciny i mapy wraz z opisami dziejów Westerplatte.

Lokalizacja:

pl. W. Bartoszewskiego 1

Godziny otwarcia:

wrzesień-czerwiec

wtorek-niedziela: 10:00-18:00

lipiec-sierpień

wtorek-niedziela: 10.00-20.00
w poniedziałki muzeum nieczynne

Ceny biletów:

23 zł normalny, 16 zł ulgowy

Więcej informacji: https://muzeum1939.pl/strona-glowna

Newsletter
Rezerwacja niedostępna

Już niedługo będziesz mógł zarezerwować nasz apartament.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij