Latarnia Morska Gdańsk Nowy Port

Latarnia Morska Gdańsk Nowy Port

  1. Apartamenty Sowa
  2. Gdańsk
  3. Atrakcje
  4. Latarnia Morska Gdańsk Nowy Port

Latarnia morska w Nowym Porcie uznawana jest za jedną z piękniejszych latarń morskich północnej Europy. Mierząca 27 metrów wysokości latarnia została zbudowana w 1893, a oddana do użytku w 1894 roku. Była pierwszą latarnią morską nad Bałtykiem używającą światła elektrycznego. Z jej szczytu roztacza się piękny widok na całą okolicę!

Niezwykła budowla skrywa w sobie dramatyczną przeszłość. Latarnia Morska Gdańsk Nowy Port zapisała się na kartach historii 1 września 1939 roku o godzinie 4:45 rano. To właśnie z niej, strzałami na pozycje polskich obrońców znajdującego się po drugiej stronie Martwej Wisły Westerplatte, Niemcy rozpoczęły wtedy II Wojnę Światową.

Zgodnie z legendą, gdańska latarnia jest bliźniaczką najpiękniejsze latarni z Ameryki, zbudowanej w Cleveland w Ohio w 1871 roku.

Gdańska latarnia jest obecnie jedyną prywatną latarnią morską w Polsce. Dla zwiedzających udostępniana jest w sezonie od wiosny i jesieni.

Odwiedzający latarnię zobaczyć mogą: wnętrze wraz z pięknie zachowanymi starymi historycznymi urządzeniami optycznymi i wystawę latarnictwa. Dech w piersiach zapiera widok z jej szczytu na port gdański, Westerplatte i całą Zatokę Gdańską aż po Gdynię i Hel. Wizytę wzbogacają opowieści latarnika – Jacka Michalaka. Na szczycie budowli znajduje się również słynna Kula Czasu, niezwykły przyrząd, który niegdyś pozwalał kapitanom statków na dokładne nastawianie chronometrów niezbędnych dla wyznaczania długości geograficznej na morzu.

Lokalizacja:

ul. Przemysłowa 6A

Godziny otwarcia:

od 27 kwietnia do 31 sierpnia: codziennie 10:00-18:00
od 1 do 30 września: soboty i niedziele 10:00-17:00

Bilety wstępu:

10 zł normalny, 6 zł ulgowy

Więcej informacji na stronie: http://www.latarnia.gda.pl/

Newsletter
Rezerwacja niedostępna

Już niedługo będziesz mógł zarezerwować nasz apartament.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij