Długi Targ to szczególne miejsce na mapie Gdańska. Plac ten, wraz z ulicą Długą, tworzą Trakt Królewski. Na teren Gdańska w XV wieku wjeżdżał nim ponoć sam Kazimierz Jagiellończyk. To właśnie tu, z uwagi na nagromadzenie zabytkowych budowli, swój początek ma wiele wycieczek po Trójmieście. Nasi goście mogą cieszyć się widokiem ulicy Długiej, roztaczającym się z okien apartamentów.

Długi Targ, jak i cała ulica Długa, stanowi najbardziej reprezentacyjną ulicę historycznego Gdańska. Swój początek ma ona przy Złotej Bramie. Kończy się tuż za Długim Targiem – Zieloną Bramą. Prostopadle do ulicy płynie rzeka Motława. 

Historia ulicy Długiej sięga daleko w przeszłość. W XIII wieku pełniła ona ważną rolę traktu kupieckiego. Jej mieszkańcami od początku dziejów byli najzamożniejsi z gdańszczan – burmistrzowie, właściciele statków i bogaci kupcy. W trakcie II wojny światowej ulica Długa uległa niemal całkowitemu zniszczeniu. Dzięki odbudowie, mającej przywrócić jej dawną świetność, po dziś dzień stanowi wizytówkę miasta i jedną z jego głównych atrakcji. 

Do charakterystycznych zabytków ulicy Długiej i Długiego Targu należą między innymi: Dwór Artusa, Fontanna Neptuna, Ratusz, Brama Wyżynna, Dom Uphagena, Muzeum Bursztynu  i Lwi Zamek. Przy Długiej funkcjonuje również teatr marionetek – Teatr w Oknie, będący Sceną Kameralną Teatru Szekspirowskiego.

Newsletter
Rezerwacja niedostępna

Już niedługo będziesz mógł zarezerwować nasz apartament.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij