Gdański Ogród Zoologiczny

Gdański Ogród Zoologiczny

  1. Apartamenty Sowa
  2. Gdańsk
  3. Atrakcje
  4. Gdański Ogród Zoologiczny

Gdańskie ZOO, którego pełna nazwa brzmi Miejski Ogród Zoologiczny „Wybrzeża”, powstawał od 1954 roku. To największy ogród zoologiczny w Polsce. Doskonale czas spędzić w nim mogą nie tylko dzieci, ale i dorośli. Na odwiedzających czeka ponad 1000 zwierząt, reprezentujących 200 gatunków ze wszystkich kontynentów.

Większość mieszkańców ZOO reprezentuje gatunki zagrożone wyginięciem. Ich przetrwanie możliwe jest tylko dzięki opiece ogrodów zoologicznych. Goście ZOO zobaczyć w nim mogą między innymi geparda, hipopotama, orangutana, antylopę bongo, arę zieloną czy anakondę żółtą.

Uwadze maluchów nie umknie też Małe ZOO, w którym mogą karmić i dotykać oswojone zwierzątka – kózki, króliki i owieczki. Oprócz tego, na terenie parku działa również Małpi Jar i park dinozaurów. Jedną z wielu atrakcji ogrodu zoologicznego jest również „Kolejka Retro”. Stylizowany pojazd pozwala na odbycie wyjątkowej wycieczki po ZOO. Zainteresowani mogą wybrać się na przejażdżkę konną.

Co ciekawe, w gdańskim ZOO panuje wyjątkowy mikroklimat. Wcześniej funkcjonował tu nawet pensjonat dla osób cierpiących na schorzenia dróg oddechowych! Już sama lokalizacja ogrodu, na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, sprzyja regeneracji.

Gdańskie ZOO co roku odwiedza blisko pół miliona osób. Nic dziwnego – to świetna propozycja spędzania wolnego czasu podczas pobytu w Gdańsku i w Apartamentach Sowa.

Lokalizacja:

ul. Karwieńska 3, Gdańsk

Godziny otwarcia:

od maja do września: codziennie 9:00-19:00
w pozostałe miesiące zmiana godzin otwarcia

Bilety wstępu:

15-30 zł normalny, 10-25 zł ulgowy, Małe ZOO – 2 zł

Więcej informacji: https://zoo.gda.pl/

Newsletter
Rezerwacja niedostępna

Już niedługo będziesz mógł zarezerwować nasz apartament.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij